İngilizce Sayılar Eğitimi

konusarak-ingilizce

Hayatımızın her noktasında kullanılmakta olduğumuz yabancı diller için daha çocuk yaşlarda dil eğitimi almaya başlanılması gerekmektedir. Bu şekilde daha hızlı ve daha kolay öğrenilmekte olan diller arasında en fazla talep göreni hepimizin de bildiği gibi İngilizcedir. Tüm dünya ülkelerinde kullanılan bu özel dil için herkesin seviyesine uygun İngilizce eğitimi verilmektedir. Dil kurslarından daha fazla talep gören online eğitimler, her meslek grubuna rahatlıkla uyum sağladığı için, zaman sıkıntısı çekilmeden dileyen herkes İngilizceyi rahatlıkla öğrenmektedir. Eğitim setleri içerisinde bulunan video ve ders kitaplarının yanı sıra her daim destek veren öğretmenler dil konusunda oldukça profesyonel olup, İngilizceyi ana dilleri gibi konuşmaktalar. Eğitmenlerle düzenli olarak yapılan karşılıklı konuşmalar ders sonralarında öğrenilen tüm bilgilerin unutulmamasını sağlamaktadır.

Eğitimlerine destek olması adına öğrenciler gün içerisinde internet üzerinde videolar izlemekte, İngilizce oyunlar oynamakta ve İngilizce şarkılar dinlemekteler. Yapılan bu pratikler sayesinde dil gerçek aksanıyla akıcı şekilde konuşulmaktadır. Kelimeleri okuma ve yazma konusunda da kendilerini geliştirmeyi isteyenler İngilizce kısa hikâyeler okumakla kalmayıp, özlü sözlere ve atasözlerine de zaman ayırmaktalar. İlk derslerde öğrenilen İngilizce harfler, İngilizce renkler, İngilizce gün ve aylar, İngilizce sayılar dilin temelini oluşturan en önemli yapı taşlarıdır. Bu kelimeleri gün içerisinde birçok kez kullanmakta olan kişiler kelimelerin söyleniş şekillerini ve anlamlarını unutmamak adına eğitimlerini şarkı ve videolarla daha eğlenceli hale getirmekteler. Ayrıca kelimelerin yanındaki görsellerde akıllarda daha kalıcı olmalarını sağlayarak öğrenmeleri oldukça kolaylaştırmaktadır. İş hayatımızda farklı bir öneme sahip olan İngilizce için kendimizi geliştirerek kariyer yapmayı ve şirketimizi daha farklı konumlara ulaştırmayı arzu ederiz. Fakat profesyonel anlamda eğitim alınamadığında ne yazık ki gerekli başarıyı sağlayamamaktayız.

Şimdilerde şirket içerisinde kurumsal İngilizce eğitimi verilmekte olup, bu eğitimlere katılan tüm personel sahip oldukları seviyelerini yükseltirken, dile sıfırdan başlayanlar ise gün içersin de işleri için ihtiyaçları olduğu kadarıyla İngilizceyi kısacık süreler içerisinde öğrenmekte ve etkili pratiklerle geliştirmekteler. Sadece bir öğlen arasında derslere katılan personeller aynı zamanda şirketlerinde kısa sürede hazırlamaları gerekli olan evrakları kurslarda eğitmenlerle bir arada hazırlayarak hem işlerini halletmiş olmaktalar, hem de dilin pratiğini yapmış olmaktalar. Eğitimlerde öğrenmiş oldukları her bir bilgiyi doğru şekilde kullanmak ve kendilerini daha fazla geliştirmek adına İngilizce geliştirme yolları içerisinde kendilerine uygun olanı seçerek istedikleri seviyelere ulaşma imkânına da sahip olmaktalar. Bu yollar arasında yurt dışına gitmek, yazarak çalışmak, video izlemek, eğitim seti almak, Sosyal medya sayesinde yeni kişiler bularak onlarla konuşmak, kelime oyunları oynamak, okuma ve dinleme egzersizleri yapmak dili geliştirmek adına yapılacak olan en etkili yollardır. Kendi yaptığınız planlar doğrultusunda eğitimlerini alarak iş, eğitim ve sosyal alanda sorunsuzca kullanacağınız İngilizce için daha fazla geç kalmadan hemen eğitimlere başlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan İngilizce Öğren(me)! başlıklı makalemizde ayşegül kuşçu, ingilizce ogrenme ve ingilizce öğretmeninden ingilizce hakkında bilgiler verilmektedir.

İngilizce Öğrenme Yöntemleri. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir